Asteroid Research Training Workshop (21-25.08.2023, Tartu, Estonia)

W ramach projektu H2020 Europlanet-2024-Infrastruktura Badawcza, w którym udział bierze Instytut Obserwatorium Astronomiczne, Konsorcjum Europlanet oraz Obserwatorium w Tartu (Estonia), organizują szkołę letnią “Asteroid Research Training Workshop” (21-25.08.2023, Tartu, Estonia, forma hybrydowa). Celem szkoły jest wielowątkowy przegląd badań planetoid na podstawie obserwacji naziemnych i kosmicznych. Uczestniczy będą mieli możliwość wykonania własnych obserwacji fotometrycznych i spektroskopowych, ich opracowania i analizy. Ćwiczenia praktyczne zostaną uzupełnione wykładami o najnowszych badaniach planetoid, wygłoszonymi przez światowej klasy specjalistów. Wśród głównych organizatorów szkoły znalazły się dr Edyta Podlewska-Gaca i dr Dagmara Oszkiewicz z naszego Instytutu.

Szkoła jest dedykowana młodym naukowcom, studentom i miłośnikom astronomii, który chcą pogłębić swoją wiedzę o badaniu planetoid.

Wszelkie informacje można znaleźć na stronie: Asteroid Research Training Workshop

11.05.2023, EPG