Astronomiczna „szlachetna paczka” 2017

wpis w: Aktualności | 0


Obserwatorium Astronomiczne już od lat bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Szlachetna paczka”, w ramach której przygotowywana jest świąteczna paczka dla rodziny (lub osoby) w potrzebie.

W tym roku w przygotowaniach brały udział nasze rodziny i przyjaciele, studenci, miłośnicy astronomii oraz grupa osób z ATW Collegium da Vinci. Paczka była przeznaczona dla samotnej starszej pani. Dzięki pomocy wolontariuszki ze „Szlachetnej paczki” otrzymaliśmy listę najpotrzebniejszych rzeczy, które w krótkim czasie udało się zebrać (bądź zakupić z zebranych pieniędzy).

W paczce, składającej się z 16 kartonów, oprócz żywności trwałej, środków czystości i odzieży znalazły się między innymi pierzyna z poduszką, odkurzacz oraz specjalne upominki, a wśród nich książki. Wolontariuszka, której zadaniem było przekazanie darów powiedziała, że nasza paczka uszczęśliwiła panią i jej kotka, dla którego również zakupiliśmy jedzenie. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w utworzenie astronomicznej Szlachetnej Paczki!

2017-12-15, TK