Astronomiczna „szlachetna paczka” 2018

wpis w: Aktualności | 0


Miło nam poinformować, że w tym roku Obserwatorium Astronomiczne przygotowało „Szlachetną paczkę” już po raz 11! Została ona przekazana samotnej matce wychowującej bardzo pilnie uczącą się córkę. Udało nam się zebrać bądź zakupić wszystkie rzeczy z listy potrzeb zgłoszonej przez rodzinę i dostarczonej do nas przez wolontariuszkę.

Paczka liczyła aż 20 kartonów, a wśród nich znalazła się komoda, środki czystości, żywność, kołdry i poduszki, przybory szkolne z książkami, ubrania oraz specjalne upominki. W przygotowaniach paczki brały udział nasze rodziny wraz z przyjaciółmi, pracownicy z Wydziału Fizyki, miłośnicy astronomii oraz studenci, którzy między innymi bardzo ładnie zapakowali
paczkę.

Wręczając paczkę rodzinie wolontariuszka usłyszała, że kartony były bardzo rzetelnie przygotowane, a zawarte w nich prezenty wysokiej jakości. Ich ilość zaskoczyła mamę i córkę. Rolki czy ubrania były trafione w 100%, a ozdoby świąteczne i biżuteria były wspaniałym dopełnieniem całości. Obdarowane dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie astronomicznej Szlachetnej Paczki i życzą im cudownych rodzinnych i zdrowych Świąt oraz pomyślności i radości w Nowym Roku.

2018-12-18, TK