Doktorantka astronomii laureatką konkursu Stypendia im. dra Jana Kulczyka

Mgr Aleksandra Leśniewska, doktorantka astronomii w Szkole Nauk Ścisłych UAM, jako jedna z czworga doktorantów/ek została laureatką konkursu Stypendia im. dra Jana Kulczyka. Mgr Leśniewska, pod nadzorem promotora prof. Michała Michałowskiego, bada mechanizmy i tempo utraty pyłu przez galaktyki eliptyczne, wykorzystując do tego obserwacje prawie 3000 obiektów. W 2021r. otrzymała grant NCN PRELUDIUM dla młodych badaczy na dofinansowanie tych badań.

Stypendia im. dr. Jana Kulczyka dla studentów i doktorantów to najstarszy program stypendialny Fundacji UAM, realizowany od 1999 roku, obecnie we współpracy z Kulczyk Foundation oraz Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Stypendia przyznawane są studentom i doktorantom Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu za bardzo dobre wyniki w nauce, wybitne osiągnięcia naukowe oraz aktywność na rzecz Uniwersytetu.

13.12.2022, HPZ