Obserwatorium Astronomiczne w finale VI edycji konkursu FUND_AKCJA

fot. Jagoda Haloszka

Projekt “Układ Słoneczny przy Słonecznej 36” Instytutu Obserwatorium Astronomiczne UAM znalazł się na liście 19 projektów wybranych w VI edycji konkursu FUND_AKCJA zorganizowanego przez Fundację Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Celem konkursu jest wsparcie tworzonych przez studentów, doktorantów oraz pracowników UAM projektów popularyzujących naukę, promujących osiągnięcia naukowców czy angażujących różne grupy społeczne. Finał konkursu odbył się 28 kwietnia 2023 w siedzibie Fundacji, Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym przy ul. Rubież 46 w Poznaniu. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu w parku Instytutu przy ul. Słonecznej 36 powstanie ścieżka dydaktyczna składająca się z odpowiednio wyskalowanych modeli Słońca i 8 planet. Będzie ona służyła jako narzędzie dydaktyczne dla studentów oraz odwiedzających Obserwatorium uczniów i mieszkańców Poznania, prezentując właściwą skalę odległości i wielkości planet w Układzie Słonecznym.

Serdecznie dziękujemy za otrzymane wsparcie!

15.05.2023, HPZ