Oferta stypendium doktoranckiego w ramach projektu NCN

Instytut Obserwatorium Astronomiczne, Wydział Fizyki, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, poszukuje kandydata/kandydatki na doktoranta. Doktorant będzie pracował w ramach projektu badawczego NCN „Planetoidy typu V z wewnętrznego Pasa Głównego jako pozostałości zróżnicowanych planetozymali” pod kierunkiem dr Dagmary Oszkiewicz, oraz prof. Tomasza Kwiatkowskiego. Głównym celem projektu jest analiza formowania się i ewolucji zróżnicowanych planetozymali w Układzie Słonecznym poprzez szczegółowe badania planetoid typu V w Pasie Głównym.

Do zadań stypendysty będzie należało między innymi prowadzenie fotometrycznych i spektroskopowych kampanii obserwacyjnych na teleskopach w Europie i w USA, wiążące się z koniecznością kilkutygodniowych wyjazdów zagranicznych. Stypendium w wysokości 4500 PLN/miesiąc przewidziane jest na okres 3 lat, a rozpoczęcie prac planowane jest na połowę 2018 roku.

Kandydaci ubiegający się o stypendium powinni posiadać tytuł magistra astronomii, fizyki lub informatyki. Dodatkowym atutem będzie doświadczenie w prowadzeniu i redukcji obserwacji fotometrycznych i spektroskopowych planetoid oraz znajomość języka programowania python.

Od kandydatki/kandydata oczekuje się ukończenia doktoratu w czasie trwania projektu.

Wnioski zawierające:

(1) CV (włączając ewentualny spis publikacji),
(2) opis zainteresowań badawczych i wcześniejsze doświadczenia,
(3) dyplom magisterski z wykazem ocen ze studiów,
(4) dwa listy rekomendacyjne,

należy składać w formie elektronicznej do 31 marca 2018 r. pocztą elektroniczną na adres dagmara.oszkiewicz@amu.edu.pl. Wszystkie dokumenty zawarte we wniosku powinny być połączone w jeden plik PDF.

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy kontaktować się z dr Dagmarą Oszkiewicz.

2018-02-20, DO