Stypendium ministra dla studenta astronomii IOA

Student pierwszego roku drugiego stopnia astronomii, Joachim Krüger, otrzymał stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia w czasie studiów. W tej edycji zostało nagrodzonych 488 studentek i studentów w całej Polsce (5 osób reprezentowało dyscyplinę astronomia, a 17 UAM). W konkursie nagradzano m.in. autorstwo bądź współautorstwo artykułu naukowego, udział studenta w projekcie badawczym, a także autorstwo i wygłoszenie referatu naukowego na krajowej lub międzynarodowej konferencji naukowej.

Sukces p. Joachima Krügera pokazuje, że studenci astronomii IOA mają wiele możliwości włączania się w prace naukowe prowadzone w naszym ośrodku. Zachęcamy kolejne osoby do aktywności.

04.02.2020, HPZ