Inauguracja 30-lecia Wydziału Fizyki UAM

fot. KA WF UAM

12 października 2023r. odbyły się uroczyste obchody inauguracji 30-lecia Wydziału Fizyki UAM. W oficjalnej części wydarzenia swoje przemówienia wygłosili: JMR prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska, Prorektor prof. dr hab. Michał Banaszak, Dziekan Wydziału Fizyki prof. UAM dr hab. Roman Gołębiewski, prof. dr hab. Rufin Makarewicz, prof. dr hab. Wojciech Nawrocik oraz prof. dr hab. Andrzej Dobek. W czasie swojego wystąpienia JMR prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska ogłosiła zmianę nazwy Wydziału na Fizyki i Astronomii od dnia 1.09.2024.

dr hab. Michał Michałowski IOA UAM, fot.WF UAM
dr hab. Michał Michałowski, fot.WF UAM

Na zakończenie oficjalnej części dr hab. Michał Michałowski wygłosił wykład inauguracyjny pt. “Fale grawitacyjne – nowa gałąź astronomii”.

Inauguracja odbyła się w jednym z największych audytoriów na uniwersytecie – Audytorium Maximum im. prof. Franciszka Kaczmarka. Na obchody 30-lecia Wydziału Fizyki przybyło liczne grono pracowników wydziału, zaproszeni goście oraz poprzedni dziekani, co sprawiło, że audytorium było wypełnione po brzegi.

fot.WF UAM

Wydarzenie zakończył koncert Orkiestry Kameralnej Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza pod dyrekcją Jacka Pawełczaka.

fot.WF UAM

Podczas obchodów inauguracji 30-lecia Wydziału Fizyki, można było także zwiedzić wystawę plakatową przedstawiającą najważniejsze wydarzenia z minionych 30 lat, obejrzeć filmy historyczne związane z Collegium Physicum oraz Instytutem Obserwatorium Astronomiczne.

Po oficjalnej części wydarzenia odbyło się spotkanie towarzyskie.

Więcej informacji o Inauguracji znajduje się na stronie Wydziału Fizyki UAM

2023-10-17, AK,RH