Studentka astronomii finalistką konkursu Studencki Nobel 2023

Julia Perła, studentka I roku II stopnia kierunku astronomia w Instytucie Obserwatorium Astronomiczne Wydziału Fizyki UAM, została finalistką Studenckiego Nobla’23 w kategorii fizyka i astronomia. Studencki Nobel to cykliczny konkurs organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów, którego celem jest wyróżnienie studentów o wybitnych osiągnięciach na różnych polach, naukowych, artystycznych i społecznych. Jest jedynym ogólnopolskim konkursem stypendialnym w pełni tworzonym przez organizację studencką. Ma umożliwić wyróżniającym się młodym ludziom wykorzystanie ich osiągnięć do zaistnienia w świecie nauki i biznesu. Dodatkowo, jest to szansa na wyróżnienie się na rynku pracy i nawiązania kontaktów z innymi uzdolnionymi studentami z całej Polski.

Finałowa gala konkursu Studencki Nobel 2023 odbyła się 27 maja 2023.

Serdecznie gratulujemy!

05.06.2023, HPZ