Festiwal Literatury dla Dzieci

Szykujcie się na święto literatury jakiego w Poznaniu jeszcze nie było!
Od 3 do 7 października w Poznaniu, po raz pierwszy, odbędzie się Festiwal Literatury dla Dzieci. To największy europejski festiwal poświęcony wyłącznie książkom dla najmłodszych czytelników. Zdążyły już go pokochać dzieciaki i rodzice w Krakowie, Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. Teraz przyszła pora na Poznań!

W programie Festiwalu Literatury dla Dzieci 2017 w Poznaniu znalazło się również wydarzenie w Obserwatorium Astronomicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wydarzenie nie przypadkowe, bo bohaterką będzie Kosmonautka!

Kosmonautka to zbiór krótkich, dowcipnych i przewrotnych tekstów o tym, że Mamy zdobywają kosmos, są prezeskami i pastorkami, ale są też – albo przede wszystkim – Mamami! Dzięki tej książce dzieci od małego oswajają się z możliwościami sięgnięcia gwiazd. Dzieci wspólnie wysłuchają fragmentów książki, które przeczyta (a jakże!) gwiazda niespodzianka, a potem będą miały okazję poczuć się prawie tak jak kosmonautka i przez teleskop zobaczyć księżyc. Na czytankę przed zachodem słońca zapraszamy 4 października.

Oczywiście to nie wszystkie zaplanowane atrakcje Festiwalu Literatury dla Dzieci w Poznaniu! Na małych i trochę większych miłośników literatury dla dzieci czeka masa innych spotkań literackich, wystaw i warsztatów, a także gra miejska i koncert! Udział w wydarzeniach jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy. Wszystkie szczegóły na stronie FESTIWALU.

 
 
22.09.2017 – RH