Rekrutacja na stanowisko stypendysty w projekcie NCN OPUS 13

„Nowa taksonomia planetoid jako narzędzie do zrozumienia budowy systemów planetarnych”,
kierownik projektu prof. UAM dr hab. Agnieszka Kryszczyńska.

dla studenta studiów II stopnia

Tematyka projektu obejmuje astronomię planetarną, a w szczególności zagadnienia badania własności fizycznych planetoid i tworzenia ich taksonomii. Student będzie pracował pod kierunkiem dr hab. Wojciecha Kotłowskiego w Instytucie Informatyki, Politechniki Poznańskiej. Jego zadania będą obejmowały zastosowanie różnych algorytmów z zakresu analizy skupień do klasyfikacji planetoid. Planujemy wykorzystanie i porównanie szeregu algorytmów: ang. prototype algorithms, density-based algorithms, spectral algorithms, hierarchical clustering. Rzeczywiste klasy planetoid powinny zostać potwierdzone przez różne algorytmy.

Czas trwania stypendium 18 miesięcy. Kwota stypendium 2800 zł/mc.

Zgłoszenia z CV należy kierować do dr hab. Wojciecha Kotłowskiego na adres:

wkotlowski@cs.put.poznan.pl

do dnia 17 lutego 2020.